Gadżety erotyczne w terapii dna miednicy

Gadżety erotyczne najczęściej trzymane są w domowym ukryciu. Korzystanie z nich nadal przez wielu uznawane jest za temat tabu. Odczarujmy dziś wstydliwą sławę zabawek erotycznych. Czy wiecie, że mogą być z powodzeniem używane w terapii uroginekologicznej?

Wibratory

Kiedy mogą być pomocne?

  • Rozluźnianie krocza do porodu
  • Rozluźnianie nadreaktywnych mięśni dna miednicy
  • Praca z blizną po nacięciu/pęknięciu krocza
  • Praca z blizną po cięciu cesarskim
  • Bolesne stosunki
  • Bolesne miesiączki
  • Nietrzymanie moczu
  • Zaparcia
  • Nawracające infekcje intymne i zapalenia pęcherza

Jak na nasze ciało wpływają wibracje? Poprawiają dotlenienie i odżywienie tkanek poprzez wzrost ukrwienia danej okolicy ciała. Dzięki temu zmniejszają się dolegliwości bólowe, zmniejsza się napięcie tkanek, a procesy regeneracyjne zachodzą szybciej. Lepsze ukrwienie tkanek to lepsza praca mięśni. Lepsza praca mięśni to poprawa m.in. jakości życia seksualnego.

Jaki wibrator wybrać?

Na początek polecam mini wibratory z różną częstotliwością wibracji. Każda z Pań będzie mogła dzięki temu dobrać tryb wibracji w zależności od odczuć i potrzeb. Mini wibratory i mini masażery świetnie sprawdzą się jako domowe uzupełnienie terapii dna miednicy. Dodatkowo są poręczne i można wszędzie zabrać je ze sobą.

Większe wibratory (np. typu Wand) polecam do rozluźniania większych grup mięśniowych. Czujesz spięcie w okolicy karku po całym dniu pracy siedzącej? Użyj dużego wibratora (sprawdzą się te z naprawdę dużą mocą wibracji) do rozluźnienia spiętych mięśni, a szybko poczujesz różnicę.

Dilatory, czyli rozszerzacze pochwy

Kiedy mogą być pomocne?

Stosuje się je w schorzeniach związanych z bolesnymi stosunkami, bólami krocza, trudnością z zaaplikowaniem tamponów, wziernika podczas badania ginekologicznego, niezależnym od woli skurczem pochwy, który uniemożliwia odbycie stosunku. Pochwica, vulvodynia, dyspareunia – to w tych schorzeniach dilatory mogą być ważnym uzupełnieniem terapii. Korzystać można z nich również w czasie mobilizacji blizny po pęknięciu/nacięciu krocza.

W warunkach gabinetowych zakłada się na nie osłonki (takie same jak na głowicę USG). W domu pacjentka może mieć swój własny komplet. Dilatory mają różne rozmiary (najczęściej jest to 5 rozmiarów, co umożliwia progresywną pracę z tkankami), wykonane są z silikonu (te szczególnie polecam, są miłe w dotyku) lub plastiku. Pacjentka sama decyduje o postępach w terapii dobierając rozmiar dilatora.

Oczywiście ze wszystkich tych gadżetów warto korzystać w ramach urozmaicania swojego życia seksualnego. Posiadanie zabawek erotycznych to żaden wstyd. Teraz już wiecie, że można ich używać nie tylko dla przyjemności, ale również wspierająco w terapii problemów dna miednicy.

Post powstał dzięki współpracy ze stroną @easytoys_pl (www.easytoys.pl) . Produkty są pięknie wykonane, kobiece i bardzo eleganckie. Naprawdę polecam je każdej kobiecie.

Dla swoich obserwatorów mam kod rabatowy (20% zniżki): zuzanna20 ważny do końca marca na cały asortyment, prócz produktów już przecenionych.

Dziękuję, że ze mną jesteś.

Z.V.

Gadżety erotyczne w terapii dna miednicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę