Wibracje a rozluźnianie dna miednicy

wibrator

Mini wibrator. Ten niewielki gadżet może być z powodzeniem wykorzystywany do pracy z dnem miednicy. Kiedy warto i jak go używać? O tym przeczytacie w dzisiejszym poście.

Wibracja stosowana w terapii dna miednicy redukuje dolegliwości bólowe, poprawia ukrwienie i odżywienie tkanek. Zmniejsza napięcie i pozwala lepiej czuć swoje mięśnie.

Kiedy warto stosować wibroterapię?

Gdy któryś z wyżej wymienionych problemów dotyczy Ciebie najpierw udaj się do ginekologa, a następnie odwiedź fizjoterapeutę uroginekologicznego, który dobierze dla Ciebie odpowiednią terapię.

W jaki sposób korzystać w domu z mini wibratora w terapii dna miednicy?

Na początku stosuj wibrator zewnętrznie, dopiero później przejdź do stymulacji wewnętrznej. W każdym miejscu utrzymaj delikatny nacisk przez kilka oddechów, aż do momentu, w którym poczujesz rozluźnienie tkanek. Możesz również zataczać wibratorem niewielkie kółeczka. 

Praca zewnętrzna

Środek ściągnisty krocza (miejsce pomiędzy odbytem a wejściem do pochwy)
Mięśnie z prawej strony niżej
Mięśnie z prawej strony wyżej
Mięśnie z lewej strony niżej
Mięśnie z lewej strony wyżej

Praca wewnętrzna

Lekki nacisk w kierunku odbytu
Lekki nacisk w kierunku godziny 3
Lekki nacisk w kierunku godziny 9

Taki rodzaj stymulacji, który jest przedłużeniem pracy gabinetowej z fizjoterapeutą możesz wykonywać codziennie lub co drugi dzień. Powinnaś szybko zaobserować efekty.

 

Post powstał we współpracy z marką @easytoys.pl. Mini wibrator, który widziecie na zdjęciach kupicie tutaj. Ma 10 ustawień wibracji, więc każda z Pań znajdzie tryb dostosowany idealnie do swoich potrzeb. Polecam 🙂

 

Dziękuję, że ze mną jesteś.

Z.V. 

 

 

Wibracje a rozluźnianie dna miednicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę