Jej Wysokość Łechtaczka

Wyobraź sobie narząd, którego jedynym zadaniem jest... dawanie przyjemności. Brzmi nieźle, prawda? Jeśli jesteś kobietą nie musisz sobie wyobrażać takiego narządu. Wystarczy, że weźmiesz do ręki lusterko i... zerkniesz w dół.
Dziś o takim narządzie słów kilka. Łechtaczka - Królowa Przyjemności Kobiecej.

Łechtaczka – malutki guziczek na szczycie wulwy, który można stymulować tylko zewnętrznie. Zaraz zaraz, czy na pewno? Zdecydowanie nie. Zewnętrzna część łechtaczki stanowi tylko niewielką jej część. 

Łechtaczka leży przy spoidle warg sromowych wewnętrznych (dawniej zwanych wargami mniejszymi), nad nią zaczyna się wzgórek łonowy, a poniżej znajdziemy cewkę moczową oraz wejście do pochwy. To, co widzimy na zewnątrz to żółądź łechtaczki (to właśnie ten “guziczek”), który pokryty jest napletkiem (żołądź może być w całości pokryty napletkiem lub wystawać spod niego). Już na tym etapie opisu możemy zauważyć podobieństwo w nazewnictwie łechtaczki oraz penisa. Tak, te dwa narządy są narządami homologicznymi, czyli mają takie samo pochodzenie (rozwijają się w okresie płodowym z tego samego guzka płciowego). Wydawać by się jednak mogło, że prącie jest zdecydowanie większe i zdecydowanie łatwiej niesie satysfakcję seksualną. Nic bardziej mylnego. To łechtaczka posiada 8 tysięcy zakończeń nerwowych (penis o jakąś połowę mniej), a informacje, które odbiera przekazuje do 15 tysięcy zakończeń nerwowych w całej miednicy. I wcale nie jest taka mała, jak widzimy na pierwszy rzut oka, ponieważ osiąga wielkośc ok 12 – 15 cm. Od żołędzia łechtaczki odchodzi trzon, a od trzonu odchodzą w kształcie odwróconej litery V odnogi. Odnogi otulają opuszki przedsionka pochwy. W odnogach przebiegają ciała jamiste. 

Łechtaczka otacza wejście do pochwy oraz pochwę od wewnątrz
Opuszki przedsionka wraz z ciałem jamistym podczas podniecenia napływają krwią, nabrzmiewają i uwrażliwiają się na dotyk. Żołądź łechtaczki powiększa się (nawet dwukrotnie), twardnieje i ciemnieje. Dlatego erekcja kobieca niewiele różni się od erekcji męskiej. Chociaż! To łechtaczka kilka chwil po orgazmie może ponownie wejść w fazę erekcji. Co jeszcze jest bardzo istotne? Im lepsza kondycja mięśni dna miednicy, głównie mięśni kulszowo – jamistych (który leży na odnogach łechtaczki) i opuszkowo –  gąbczastych (którego przebieg jest taki, jak opuszek przedsionka) tym większa szansa na szczytowanie podczas seksu. Lepsze ukrwienie, odżywienie i dotlenienie tkanek to większa wrażliwość i mocniejsze skurcze podczas orgazmu. 
 
Więc jak osiągnąć orgazm? Większość kobiet szczytuje po stymulacji żołędzia łechtaczki. Przed wiekami taki orgazm uznawany był za niedojrzały (Freudowi już podziękujemy…), ale do dziś kobiety dążą do orgazmu pochwowego. Jednak znając budowę łechtaczki, jej przebieg i to jak otula pochwę czy nie możemy wysnuć wniosku, że każdy orgazm jest orgazmem łechtaczkowym? A może tak naprawdę jest tylko jeden rodzaj orgazmu (orgazm, po prostu ORGAZM), tylko mamy różne drogi dochodzenia do niego? Temat do zastanowienia się… 🙂
Pamiętaj jednak, że łechtaczka to narząd o ogromnym potencjale. Sprawdzaj, jaki rodzaj stymulacji sprawia Ci przyjemność, testuj różne gadżety, bądź otwarta na różne techniki (oczywiście, jeśli tego chcesz). Może uda Ci się odkryć całkiem nowy rodzaj przyjemności? No i oczywiście nie zapomnij o lusterku. Jeśli jeszcze nigdy nie oglądałaś swojej cipki – do dzieła!
 
Ciekawostka!
Łechtaczka jest narządem, który rośnie wraz z wiekiem, ale nie starzeje się. Co to oznacza? Gdy osiągnie już swoją dojrzałość będzie tak samo sprawnie działała, zarówno u babci, jak i u wnuczki. Fascynujące, prawda?

 

Dziękuję, że ze mną jesteś.

Z.V.

 

Zainteresował Cię temat kobiecej anatomii? Bardzo się cieszę. Tutaj możesz przeczytać kilka słów o wulwie, tu dowiesz się, co lubi kobieca wagina, a w tym miejscu przeczytasz o orgazmie. Na koniec zerknij do artykułu, w którym daję wskazówki, jak mieć lepsze orgazmy. 

Jej Wysokość Łechtaczka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę