Dno miednicy a seks

Problemy podczas stosunku. Temat, który dotyczy wielu kobiet, jednak nie mówi się o nim głośno. Nietrzymanie moczu, ból podczas stosunku, niezdolność do osiągnięcia orgazmu, niski poziom libido, suchość pochwy. Zaburzenia w sferze seksu to ciągle temat tabu- lepiej cierpieć i milczeć, niż przyznać się, że ma się problemy w łóżku. Dziś dowiecie się, jak stan mięśni dna miednicy wpływa na seks i jak można poprawić jego jakość.

Mięśnie dna miednicy to u kobiet jedne z najważniejszych mięśni, które mają wpływ na osiągnięcie satysfakcji seksualnej. O MDM najczęściej mówi się w kontekście zdrowia, ale chodzi w nich również o przyjemność. Świadomość posiadania tych mięśni i umiejętność ich napinania i rozluźniania zapewnia kobietom orgazm. To od ich sprawności zależą doznania i jakość stosunków, ponieważ MDM biorą w nich bezpośredni udział. Jak i za co odpowiadają MDM podczas współżycia?

– To dzięki nim odczuwamy przyjemność. Pochwa posiada mało zakończeń nerwowych, przez co nie czuje zbyt wiele. Mięśnie dna miednicy, które ją otaczają posiadają wiele zakończeń nerwowych i reagują na rozciąganie. Mocny, jędrny i wyćwiczony mięsień jest bardziej czuły – posiada więcej zakończeń nerwowych. Dlatego wyćwiczony mięsień jest bardziej podatny na dotyk 🙂

– Wyćwiczone i elastyczne mięśnie dna miednicy to również ciasna pochwa. Dzięki temu zarówno kobieta, jak i mężczyzna mogą odczuwać większą satysfakcję seksualną. Natomiast większa wytrzymałość mięśni krocza zapewnia lepszy orgazm.

– Mięsień opuszkowo – gąbczasty otaczający wejście do pochwy, łechtaczkę i cewkę moczową podczas swojego skurczu zamyka wejście do pochwy. Jego regularna praca, czyli naprzemienny skurcz i rozkurcz, podczas zbliżenia zwiększa dopływ krwi do łechtaczki i masuje członek partnera.

– Umiejętność świadomego rozluźniania dna miednicy pomaga unikać bólu podczas stosunku i dowolnie regulować moment i czas trwania orgazmu. Podczas stosunku rozluźnij się – poprawi to ukrwienie w okolicy krocza.

Teraz zaproponuję Wam cztery ćwiczenia, dzięki którym podczas zbliżenia będziecie mogły nauczyć się aktywować mięśnie dna miednicy, co zwiększy czucie okolic intymnych i poprawi Wasze doznania. Pamiętajcie jednak, że do osiągnięcia orgazmu konieczne jest rozluźnienie. Nie napinajcie mięśni podczas szczytowania.

Ćwiczenie 1.

Zacznij od najprostszego zadania. Napnij i rozluźnij MDM. Rozluźnij mięśnie, gdy partner wprowadza członek do pochwy, natomiast napnij w momencie wysuwania, tak jakbyś chciała zatrzymać członek wewnątrz.

Ćwiczenie 2.

Przy użyciu samych mięśni postaraj się zacisnąć i wprowadzić członek głębiej do pochwy. Wykonuj ruch uniesienia pochwy ku górze.

Ćwiczenie 3.

Zablokuj ruch penisa wewnątrz pochwy i przytrzymaj przez kilka sekund.

Ćwiczenie 4.

Wykonuj pojedyncze, szybkie i mocne skurcze mięśni na wydechu.

Podczas wykonywania wszystkich ćwiczeń pamiętaj o prawidłowym oddechu. Nie wstrzymuj go, postaraj się być rozluźniona, pracuj tylko mięśniami krocza. Ćwiczenia potraktuj jak zabawę, która zwiększy Twoją satysfakcję seksualną i pozwoli przeżywać lepsze i mocniejsze orgazmy. Odkryj wraz z partnerem nowe techniki, które wprowadzą Was w nieznany dotąd świat seksualnej satysfakcji.

Jeśli chcesz czerpać radość z życia seksualnego ćwicz dno miednicy. Pamiętaj, że działa to również w druga stronę. Regularne współżycie poprawia stan mięśni dna miednicy i usprawnia ich funkcjonowanie.

Dziękuję, że ze mną jesteś.

Z.V.

Dno miednicy a seks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę